Po publicznym ujawnieniu najwyższy katolicki lider w Irlandii poddał się do dymisji

Źródło – http://itccs.org/2014/09/09/itccs-news-flash-highest-catholic-official-in-ireland-resigns-after-public-exposure/

Irlandzki kardynał, Sean Brady ustąpił ze stanowiska.

Pope Francis has accepted the resignation of Cardinal Sean Brady

 

Dublin, 9 Września 2014: Kardynał Sean Brady przedstawił swoją rezygnację po publicznym ujawnieniu, ze zmuszał 11 letnią ofiarę gwałtu do podpisania oświadczenia zaprzeczającego, że ofiara była molestowana i atakowana przez księży katolickich. Taka ekspozycja Brady’ego wydarzyła się ostatnio na Sean Maguire blogu, programie radiowym goszczącym Kevina Annetta oraz naocznego świadka akcji Brady’ego.

Z innych wiadomości związanych z tematem, ITCCS praz sądy Prawa Powszechnego organizują publiczne śledztwa w tym miesiącu w związku z próbą Kardynała Brady’ego ukrywania masowych zabójstw nowo narodzonych dzieci w katolickim domu w Tuam, Irlandia.

Pozostałości po ponad 800 dzieciach były odkryte kilka miesięcy temu w studni połączonej do domu katolickiego.

………………………………………………………………

Mój komentarz.

Widać wyraźnie, że jak dotychczas żadna siła nie zdołała powstrzymać energicznej działalności ITCCS i do Benedykta XVI dołączył już kardynał Sean Brady, a sytuacja papieża Franciszka, skazanego przez sąd Prawa Powszechnego na dożywocie bez możliwości ułaskawienia także nie wygląda zbyt optymistycznie.

Kilka godzin temu – papież Franciszek zaakceptował rezygnację Kardynała.

Watykan otrzymał kolejny ostry cios.

Link – http://bit.ly/1Au6kiG

Leave a Reply